Sesja plenerowa – ciążowa

Sesja plenerowa – ciążowa

Sesja ciążowa w plenerze, na łące pod Gdańskiem. Typowa sesja plenerowa zawiera zdjęcia portretowe jak również trochę akcji. Staram się Was namówić na trochę szaleństwa, ponieważ wtedy zdjęcia wychodzą super ekspresyjne. Oczywiście ta ekspresja tyczy się bardziej zdjęć rodzinnych niż ciążowych. Ale jeśli na sesji brzuszkowej jest również starsze rodzeństrwo jest to super okazja żeby poszaleć:)

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i oprócz słońca, które nastraja nas optymistycznie, daje ona również więcej możliwości na sesje ciążowe. Sesja brzuszkowa w lesie to możliwość wykorzystania wielu naturalnych akcesoriów. Na przykład zwiewne trawy lub załony z liści, są bardzi plastycznymi dekoracjami.

Starsze rodzeństwo na sesji ciążowej

Gdy w sesji ciążowej bierze udział Wasze starsze dziecko można aranżować rózne zabawy np. w odkrywców dzikiej przyrody. W plenerze dużo łatwiej jest wyzwolić w dzieciach spontaniczne reakcje. A na rodzinnej sesji zdjeciowej każda ekspresja jest mile widziana. Sesje naturalne to rodzaj reportażu z Waszego spaceru.

Sesja ciążowa w plenerza – pomysły na sesję brzuszkową

Ta sesja ciążowa w plenerze została wykonana w Kiełpinie Górnym na polanie i w lesie nie daleko od mojego studio. Czasami, rozgladamy się wokół siebie, obawiamy się że nasza okolica nie nadaje się do zdjęć. Ale nasze oko widzi dużo więcej niż obiektyw. My się rozglądamy i widzimy nie tylko piękny krzew, czy alejkę ale również cały kontekst (nie zawsze ciekawy). Obiektyw widzi tylko ten piękny krzew lub alejkę. Na zdjęciach nie widać tego co jest poza kadrem. Więc się nie martwcie i zaufajcie mi 🙂 Ja jestem bardzo krytyczna w stosunku do efektów mojej pracy, więc jeśli Was zapewniam że jest dobrze to na zdjęciach będzie dobrze.

Pamiętam zdjęcia, które zrobiłam mojej córce wracając ze sklepu. Wyszły bardzo magicznie w stylu Tajemniczego Ogrodu. Na tych zdjęciach widać małą dziewczynkę w objęciach drapieżnego bluszu. Nie widać że zostały wykonane na chodniku pod płotem sąsiada 🙂