Zdjęcia noworodkowe w domu

Zdjęcia noworodkowe w domu

Sesja noworodkowa naturalna Darii, Patryka i Ich małego słoneczka, miała formę reportażowych zdjęć domowych. Na sesjach wykonywanych w domu, zawsze staram się ustawiać Was jak najbliżej okna. Dlatego istotne jest, aby przygotowując mieszkanie do sesji, właśnie przy oknie wygospodarować jak najwięcej miejsca. Jeśli mówimy o przygotowywaniu mieszkania to należy również pamiętać o tzw. “mistrzach drugiego planu” 🙂 . Mam na myśli: kable, kapcie, pranie na balkonie… itp. Czyli wszystkie “przeszkadzacze” do których widoku jesteśmy przyzwyczajeni i dopiero oglądając zdjęcia zauważamy jak bardzo nie pasują.

Strój na sesję noworodkową naturalną

Strój na sesji jest tematem drugorzędny, tzn. Wy jesteście najważniejsci. Dlatego warto zachować umiar żeby strój nie wychodził na pierwszy plan, zwłaszcza na sesjach noworodkowych.

Granatowe koszulki dla dorosłych super podkreślają koloryt skóry a błękitne body dla maluszka delikatnie akcentuje małego bohatera sesji.

Zawsze zalecam aby unikać krzykliwych kolorów i dominujących wzorów na ubraniach. Oczywiście od każdej regóły są wyjątki. Czyli mogą zdażyć się aranżace, w których taki ubór będzie porządany. Ale większości sesji wykonywanych w domu ma charakter naturalny, więc i strój powinien być w stylu naturalnycm. W zależności jaką tonację lubicie strój może być ciemny lub jasny. Na sesjach noworodkowych naturalnych sprawdzą się stylizacje z użyciem lnu lub bawełny. Kolory, które zwsze pasują to biały, czarny, odcienie szarości, beżu i niebieskiego.

Domowa sesja noworodkowa

Sesja noworodkowa naturalna i strój dla maluszka

W co ubrać maleństwo na naturalną sesję noworodkową w domu? Oczywiście ubrania wszystkich uczestników sesji zdjęciowej powinny być w spójnym stylu. Strój najmniejszego bohatera może się trochę wyrózniać ale ważne aby pasował do stroju rodziców stylem. Część zdjęć maleństwa wykonuję jak jest na golaska. (Oczywiście z zachowaniem intymności miejsc intymnych. ) Wydaje mi się, że jest to dosyć naturalne dla nowordków a do tego ma bardziej osobisty wydźwięk. Staram się również, na sesji noworodkowej naturalnej, nie zapominać o detalach małych stópek, dłoni itp.