Witaj wiosno – sesje plenerowe

Witaj wiosno – sesje plenerowe

Wiosenne sesje plenerowe to chyba jedne z piękniejszych sesji plenerowych. W ramach sesji plenerowej można wykonać zdjęcia portretowe na tle kwitnących krzewów, zieleni parkowej lub szerszego krajobrazu. Jak również plener do dobra okazja do wykonania sesji reportażowej ze wspólnej zabawy. Zachęcam Was żeby patrzeć na świat szukając w nim piękna, to na pewno też wpłynie na poprawę nastoju i pozytywne nastawienie do rzeczywistości. Dzisiejszy sprzęt fotografujący, nawet ten w telefonie ma już takie możliwości że nie trzeba bać się fotografowania pod słońce. Szczerze mówiąc zdjęcia pod słońce są jednymi z moich ulubionych, mają taki baśniowy, sielski klimat.

Gdzie wybrać się na sesję plenerową?

Pytanie jest bardzo poważne i zaskakujące jest jak prosta i banalna jest moja odpowiedź. Tak naprawdę do wykonania sejsi plenerowej nie jest wymagany żeden baśniowy krajobraz. Sesję plenerową można wykonać wszędzie a jej styl ogranicza nas w nieznaczym stopniu. Jeśli zależy nam na zdjeciach na łonie natury, wystarczy piękny krzew, jak w poniższej galerii, lub mur porośnięty bluszczem. Oczywiście nasze samopoczucie będzie lepsze jeśli będziemy mogli przebywać w atrakcyjnym otoczeniu. Nie skreślajmy z góry otoczenia, które na pierwszy rzut oka może wydać się nieatrakcyjne. Na zdjęciach, zazwyczaj, widoczny jest tylko mały fragment tego co widzi nasze oko. Dlatego przemyślane ustawienie kompozycji zdjęcia potrafi z każdej okolicy wydobyć magię.

Czy sesja plenerowa w lesie to dobry pomysł?

Sesja plenerowa w lesie to idealne rozwiązanie na słoneczny i bezchmurny dzień. W dzień kiedy słońce pali i na nibie nie ma ani jednej chmurki na twarzach modeli pojawiają się głębokie cienie. W takich warunkach każdy z nas marszczy oczy (jeśli nie całą twarz) co na zdjęciach nie wygląda dobrze. Oczywiście rozwiązaniem są moje ukochane zdjęcia pod słońce. Jednak dużo większe możliwości daje nam pójście do lasu. W lesie światło jest przefiltrowane przez liście na drzewach i nie jest rażące. Ponad to w lesie możemy wykreować multum aranżacji. Można również wyjść na leśną polanę aby zrobić zdjęcie pod słońce :).

A może jednak wiosenne sesje plenerowe w parku?

Wiosenne sesje plenerowe aż proszą o kwiaty. A gdzie najłatwiej znajdziemy kwitnące krzewy, oczywiście w parku. Miejskie parki na wiosnę to pewne lokalizacje. Pięknie zaprojektowane przez ogrodników, gwarantują różnorodność “wnętrz” zdjęciowych. Na szczęście natura jest sprawiedliwa i wszystko co kwitnące, kwitnie gdzie może :). Nie tylko w parku ale przy wiejskiej drodze a nawet przy osiedlowej jezdni. Zachęcam: otwórzmy oczy i serca na otaczające nas piękno. A jak juz je zobaczymy zróbmy sobie z nim zdjęcie 🙂